Dostępne zabiegi leczenia żylaków
Jeśli szukasz lekarza z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu
niewydolności żylnej, nie szukaj dalej niż dr Jozef Tryzno, MD, DABVLM,
lekarz, który leczy żylaki od 1998 roku.
W naszej klinice jesteśmy w stanie zaoferować wszystkie zatwierdzone przez
FDA metody leczenia żylaków.
Niektóre metody są mniej popularne wśród pacjentów
ze względu na bardzo wysokie koszty komponentów medycznych lub
niekorzystną ubezpieczene. Najbardziej niezawodne, popularne i dostępne
są EVLA lasarowa ablacja i skleroterapia żylaków pod kontrolą USG.
Każdy pacjent będzie miał inne potrzeby. W zależności od ciężkości stanu nog, stanu zdrowia, ograniczeń ubezpieczeniowych i ograniczeń finansowych, możemy zasugerować połączenie różnych opcji leczenia.
ENDOVENOUS LASER ABLATION (EVLA)
ZAMYKANIE ŻYŁ LASEREM - EVLA jest metodą alternatywną do tzw. “stripping”, czyli chirurgicznego usuwania dużej "saphenous" żyły. Do zniszczonej przez żylaki żyły poprzez igłę w skórze wprowadza się kateter. Pulsy laserowego swiatla powodują rozgrzanie ścian zniszczonej żyły, co z kolei prowadzi do ich zapadnięcia się i zamknięcia się naczynia. Następnie kateter jest usuwany z naczynia, a na nogę zakłada się pończochę uciskową. Podczas zabiegu znieczulenie miejscowe jest wstrzykiwane do przedziału odpiszczelowego, wzdłuż długości żyły. Ta "płynna wyściółka" wokół żyły chroni pobliskie nerwy i tkanki przed ciepłem powstającym w wyniku ablacji i znieczula cały leczony obszar
Zabieg ten przeprowadza się w klinice pod miejscowym znieczuleniem.
Laser należy do najbardziej zaawansowanych technik współczesnej terapii niewydolnych żył.
Skleroterapia żylaków pod kontrolą USG*
Jest to metoda leczenia wykorzystująca urządzenie Duplex USG, które pozwala precyzyjnie prowadzić igłę do żyły wymagającej wstrzyknięcia leku. Metoda ta pozwala na leczenie naczyń niewidocznych, znajdujących się głęboko pod powierzchnią skóry lub w miejscach trudno dostępnych, na przykład w pachwinie lub pod kolanem. Metoda ta jest alternatywnym sposobem leczenia dla pacjentów, którzy powinni się poddać operacji usunięcia żyły w szpitalu. Tak samo jak przy skleroterapi. Liczba zabiegów jest różna dla każdego pacjenta. W zależności od rodzaju i ilości żylaków poddawanych zabiegowi dany pacjent może potrzebować od jednej do kilku sesji.
AMBULATORYJNA FLEBEKTOMIA*
Jest to metoda chirurgicznego usuwania naczyń żylnych. Zabieg ten jest przeprowadzany w gabinecie pod miejscowym znieczuleniem. Wystające żylaki usuwane są poprzez niewielkie nacięcia, które nie wymagają szwów, a blizny po nich są prawie niewidoczne. Po zakończonym zabiegu na nogę zakłada się pończochę uciskającą. Do innych zabiegów chirurgicznych zaliczamy ligację (zawiązywanie żyły), stripping (usunięcie fragmentu naczynia poprzez wyciągnięcie go specjalnym przyrządem.)
SKLEROTERAPIA**
Jest to najczęściej stosowany sposób leczenia rozszerzonych naczyń i żylaków. W czasie tego zabiegu do naczynia wprowadza się substancję podrażniającą jego ściany, które następnie się zapadają. Nieczynne naczynie jest wchłaniane przez organizm, a krew zaczyna przepływać poprzez inną, zdrową żyłę. Skleroterapia skutecznie usuwa problem rozszerzonych naczyń i żylaków u większości pacjentów i pozwala na wczesne wyleczenie tej choroby bez dopuszczenia do rozwinięcia się niepożądanych komplikacji. Liczba zabiegów jest różna dla każdego pacjenta. W zależności od rodzaju i ilości żylaków poddawanych zabiegowi dany pacjent może potrzebować od jednej do kilku sesji skleroterapeutycznych.
LASEROWE ZAMYKANIE ŻYŁEK PAJĘCZYNKOWATYCH**
W dzisiejszej medycynie stosuje się różne rodzaje leczenia z wykorzystaniem światła lasera. Wiązka światła skierowana jest na naczynie, co powoduje jego zamknięcie, a następnie stopniowy zanik. Zabiegi laserowe stosuje się do zamykania małych naczyń, często w połączeniu ze skleroterapią. Przy stosowaniu niektórych laserów zabiegi należy powtarzać kilka razy.
* We encourage each potential patient to seek independent medical advice
before committing themselves to any of the above treatments.
** Every patient is a unique, therefore cosmetic results can vary between
patients. No two laser treatments will get same results – even if
performed by same physician on patients with similar conditions.